facebook
instagram

Třetí série Chef’s Table je venku

17. února 2017
Foto: archiv Netflixu
Americký dokumentární seriál z produkce Netflixu Chef’s Table se vrací se třetí sérií. Pojďme si představit šéfkuchaře všech šesti dílů, ať víte, který si tento víkend pustit jako první.

Ivan Orkin (restaurace Ivan Ramen v New Yorku a Tokiu)

Šéfkuchař Ivan Orkin dokázal nemožné - jako „židovský kluk z Long Islandu“, jak sám sebe často nazývá, otevřel přímo v Tokiu restauraci s ramenem. Američan, který bude Japoncům vařit jejich nedotknutelnou nudlovou polévku, byl do té doby něco naprosto nemyslitelného. Jemu se ale z restaurace Ivan Ramen podařilo vytvořit naprosto kultovní místo. Od té doby stihl otevřít ještě další tři pobočky - jednu v Tokiu a dvě v New Yorku. Najít volnou židli alespoň v jedné z nich je téměř nadlidský úkol.

Jeong Kwan (chrám Baekyangsa, Jižní Korea)

Když tento týden promítali díl s Jeong Kwan na Mezinárodním kulinářském filmovém festivalu v Berlíně, následoval potlesk ve stoje. Díl s chrámovou sestrou z Jížní Koreje by možná nikdo nečekal, tahle zen-buddhistka ale pěstuje zeleninu na vlastní farmě, fermentuje a hostí mnichy, jeptišky a kohokoliv, kdo do jejího chrámu zavítá. New York Times i Guardian o její kuchyni mluví jako o jednom z největších gastronomických zážitků na světě a tenhle díl jako tenhle se na Chef’s Table asi nebude ještě hodně dlouho opakovat.

Nancy Silverton (Mozza Restaurant Group v Kalifornii a Singapuru)

Evropskou chlebovou revoluci, kterou si teď všichni společně užíváme, má na svědomí mimo jiné právě Nancy Silverston a její La Brea Bakery. Vedle kuchařek, které ostatní kolegové v oboru skupují ve velkém, a vedení úspěšné sítě restaurací po celém světě, se stíhá každý den ukázat v kuchyni, aby svým hostům sama uvařila. Další žena, která boří zažité stereotypy v oblasti gastronomie.

Tim Raue (restaurace Tim Raue v Berlíně)

Jeho restaurace Tim Raue je vyrezervovaná na několik měsíců dopředu. V roce 2012 byl za své umění spojovat tradiční německé suroviny s chutěmi Asie oceněn michelinskou hvězdou. Tento díl Chef’s Table poodhalí kromě kuchařského umění také zajímavý příběh toho, jak se mladý šéfkuchař vypracoval z těch nejhorších podmínek po boku násilnického otce a kriminálních gangů z ulic Berlína až k jedné z nejlepších restaurací na světě.

Virgilio Martinez (restaurace Central v Peru)

Když kvůli zranění musel Martinez ukončit svou skejťáckou kariéru, začalo ho to bavit v kuchyni. Objel ty nejzajímavější restaurace na světě jako Lutece, Can Fabes nebo Astrid & Gaston a vrátil se do rodného Peru, aby v Limě otevřel svou vlastní restauraci Central. Ta je dnes hodnocena jako čtvrtá nejlepší restaurace světa. V pátém díle Chef’s Table pochopíme proč.

Vladimir Mukhin (restaurace White Rabbit v Moskvě)

V posledním díle této série se přesuneme do Ruska. Jeden z šéfkuchařů, který tady diktuje trendy, je bezpochyby Vladimir Mukhin. Ve své restauraci White Rabbit se snaží dostat ruskou kuchyni na světovou úroveň, kombinuje nejnovější kuchařské techniky s tradičními ruskými pokrmy. Prestižní žebříček World’s Best Restaurants ho zařadil do top dvacítky nejlepších kuchařů na světě.

ambiLogo

Líbil se vám článek?

Sledujte naše novinky. Každý druhý pátek vám je pošleme.

Dále servírujeme