Jaké jehněčí vybrat na Velikonoce
Pečeně se špenátem a bramborovým knedlíkem
Hodí se na ni hned několik partií – hřbet, kýta, plec nebo krk. Jehněčí krk v Našem mase svazují do úhledného válečku, aby maso drželo tvar a dobře se peklo. Pečte v celku s česnekem a bylinkami. Je dobré jít na to pomalu – táhněte pečeni při 180 °C, podlévejte, pravidelně kontrolujte a pečte doměkka. Podávejte jako klasiku se špenátem a bramborovým knedlíkem.
Hamburger ze skopového masa
Skopovým hamburgerem můžete slavnostně zahájit grilovací sezonu. Na placku lze použít maso z krku a podle jeho libovosti ho smíchat s lojem – mělo ho být zhruba 25 %. Zvýrazní chuť a funguje jako pojivo, aby burger držel pohromadě. V Našem mase do něj přidávají lístek máty – tenhle tip rozhodně stojí za zkoušku!
Chcete mít hostinu bez práce? Stačí klik na e-shop Našeho masa, kde mají burgery už připravené na gril.
Je jí pomálu, je malinká, dokonale libová, a proto si zaslouží extra péči. Držte se základních tipů, jak připravit hovězí steak, a úspěch máte zaručen.
Kolínko
Pomalu pečené jehněčí, které odpadává od kosti, je představa, která mluví sama za sebe. Podrobný recept najdete tady.
Kotleta
Jehněčí kotletky jsou delikatesa – a nejlíp chutnají z grilu! Platí při tom stejné zásady jako při grilování steaků. Kotletky si můžete koupit jednotlivě, nebo v celku jako hřebínek, který upečete v troubě dorůžova. Ten se opravdu vyplatí nepřetáhnout! Nejdříve celý hřebínek zprudka zatáhněte na pánvi ze všech stran – dá to práci, ale je to zásadní krok. Pak už nechte maso dopéct v troubě při 100–120 °C. Je to rychlovka, stačí 10–15 minut. Teplotu kontrolujte vpichovým teploměrem – v jádře by měl mít hřebínek maximálně 60 °C.
Líbil se vám článek?
Sledujte naše novinky. Každý druhý pátek vám je pošleme.