facebook
instagram

Kam chodí v Praze na pivo účastníci kurzu Maximum o pivu?

17. července 2024
Foto: Vojtěch Tesárek
Podniků, kde vám načepují pečlivě ošetřené pivo, naštěstí přibývá. I na kvalitu nároční hosté, jakými jsou čerství absolventi prvního ročníku kurzu Maximum o pivu, mají v rukávu hned několik tipů. Požádali jsme je, aby se s námi podělili o své tři favority.

Petr Bernat, výčepní Lokálu nad Stromovkou

Těžko vybrat pouze tři místa, kam v Praze na pivo. Osobně se mi nejvíce líbí U Zlatého tygra, baví mě atmosféra a historie této pivnice. Pak bych doporučil restauraci a pivovar U Fleků, tento podnik má také dlouhou a zajímavou historii. Mají tu výborné pivo, posezení na zahradě a k tomu vám hraje harmonikář. Na třetí místo byl dal restauraci Červený Jelen, kde mají kromě dobrého piva také nejvyšší věž z pivních tanků na světě. To určitě stojí za vidění. 

View post on Instagram
 

Tereza Pospíšilová, provozní Pultu

První je pro mě určitě Pult. Ne proto, že ho vedu, ale jelikož zde můžu ochutnat skutečně velké množství různých stylů a druhů piv. A co je nejdůležitější, tak vždy opravdu skvěle ošetřených. Ráda také chodím do pivnice U Zlatého tygra, mám ráda zdejší atmosféru. Do třetice Lokál Hamburk, to je moje srdcovka. Zároveň se jedná o hospodu s největší zahrádkou – mám na mysli náměstí s parkem, kde se dá sedět na dece. 

View post on Instagram
 

Petr Němec, majitel restaurace

Kam v Praze na pivo? Určitě do restaurace U Bansethů, jelikož Švejk by měl být povinnou četbou každého pivaře a jejich kachna je legendární. Dále do Lokálu Dlouhááá, který je sympaticky v centru a pro mě nejzásadnější z Lokálů. Cizince bych pak vzal na hrad do Kuchyně, odkud je krásný výhled na Prahu, nebo do Restaurace U Pinkasů. Jídlo tam sice za moc nestojí, ale má historický význam a zahrádku sousedící s kostelem, na níž je příjemně i v tom největším vedru.

V případě, že chcete i jiné pivo než plzeň, volil bych buď Dva kohouty v Karlíně nebo Automat Matuška na Hradčanské – v obou podnicích čepují vlastní pivo. Anebo Pult, kde mají otevřeno i poté, co ve všech dříve zmíněných podnicích zavřou.

View post on Instagram
 

Jaroslav Ekrt, učitel odborného výcviku na SOŠ a SOU Roudnice nad Labem

Bohužel nebydlím v Praze ani okolí, a tak mnoho tipů v zásobě nemám. Ale po kurzu Maximum o pivu se velmi rád vrátím do Dvou kohoutů nebo Lokálu, když budu mít cestu do Prahy.

View post on Instagram
 

Filip Trčka, ombudsman hostů Ambiente

Rozhodně musím zmínit Jelínkovu plzeňskou pivnici neboli U Jelínků. Místní výčepní Bohouš je ikona a ten genius loci – level milion. Tady se zkrátka zastavil čas. Podnik, který nás všechny přežije.

Pak Dva kohouti, kde obdivuju jejich totální nasazení. Ivča, Lukáš a celý jejich tým dělají neskutečnou práci. Výběr piv, výjimečná péče a atmosféra na dvorku jsou super. A na závěr Pult. Sem chodím na kohouty 7–9, na nichž jsou naražené speciály. Beru to jako součást vzdělávání. Zde mají nejlepší pivní sklo a servis „lahváčů“.

View post on Instagram
 

Lukáš Hakl, Real Estate Broker

První volba, kam na nejlepší tankový Plzeňský Prazdroj, je jasná. V Kantýně je skvělá atmosféra, krásný interiér a v neposlední řadě úžasný personál v čele s neskutečnou hlavní výčepní Zdenkou Šubrtovou. Ten nejlepší šnyt dostanete právě od ní.

Následuje Pult, kde na devíti kohoutech čepují devět různých, do posledního detailu ošetřených piv. Dokonalé pivní divadlo! A nakonec pivnice U Zlatého tygra, klasika s nádechem historické atmosféry, která nikdy neomrzí. 

View post on Instagram
 
ambiLogo

Líbil se vám článek?

Sledujte naše novinky. Každý druhý pátek vám je pošleme.

Dále servírujeme